13 грудня 2025 року фахівець із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб Олена Ждань, за сприяння селищного голови Наталії Сіховської, організувала поїздку для родин загиблих, безвісти зниклих Люблинецької громади у Волинський академічний обласний український музично- драматичний театр імені Тараса Шевченка /м. Луцьк/ на унікальну подію: показ вистави «МАМИ» Рівненського драматичного театру у рамках Всеукраїнського туру. Це масштабна постановка за мотивами збірки новел Марії Матіос, покликана підтримати родичів наших Героїв, створити простір пам’яті, вдячності та спільного переживання. Адже, вистава про трагедію осиротілого материнства через історії п’яти жінок, які втратили своїх дітей на російсько-українській війні, показуючи їхній біль, силу, стійкість та пошуки надії. Героїні новели розповідають про те, як війна змінила їхнє життя, перетворивши його на боротьбу за виживання з частиною серця, що залишилась десь там, на фронті, або на тому місці, де загинув їхній син чи донька. Кожна з них має свою долю, але їх об’єднує спільна трагедія війни. Попри весь трагізм, постановка має позитивний фінал, натякаючи на продовження життя та відродження. Також цей мистецький проект пропонує ініціативу зі створення Книги пам’яті Героїв.
Щиро дякуємо за запрошення для нашої громади, адже, у кожного, хто виявив бажання поїхати на виставу, хоч і болюча рана на серці, хоч і відчулася тишею, наповненою слізьми, але вистава стала не просто переглядом – це було проживання для кожного власного болю. Кожне слово талановитих акторів, кожна сцена відгукнулися в серці, бо в них правда про материнське чекання ,страх, любов, що не зникне навіть після втрати. За словами матері безвісти зниклого, в цій виставі вона впізнала і себе, відчула ту порожнечу з якою не тільки вона, а тисячі матерів живуть, але не втрачають гідності і пам’яті.
Дякуємо акторам і всім хто створив цю постановку за чесність і співчуття, адже це говорить про те, що біль побачений та почутий.
